Dan Europe 9.svibnja 2019.

Objava: 10.05.2019

Dana 09.svibnja 2019. godine članovi projektnog tima projekta "Razvojem male (komunalno prometne) infrastrukture do unapređenja kvalitete života (3RP3)" sudjelovali su na tradicionalnom obilježavanju Dana Europe u Maloj dvorani POU Hrvatski dom Petrinja i tom prigodom predstavili projekt.
Grad Petrinja sudjeluje u provedbi Programa integrirane fizičke, gospodarske i socijalne regeneracije malih gradova na ratom pogođenim područjima, koji provode Ministarstvo regionalnoga razvoja i EU fondova (MRRFEU) i Ministarstvo rada i mirovinskoga sustava (MRMS). Program se financira iz dvaju fondova: Europskog fonda za regionalni razvoj (EFRR) i Europskog socijalnog fonda (ESF), tj. iz dvaju operativnih programa: Operativnog programa “Konkurentnost i kohezija” 2014.-2020. (OPKK) i Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali“ 2014.-2020. (OPULJP).

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj